Boyalı CamlarBOYALI CAM İMALAT VE KULLANIM 


NİTELİĞİ…

TRC Emaye Duracam®, renksiz veya renkli düzcam üzerine serigrafik/rulo baskı yöntemi ile çeşitli renklerde emaye boya uygulanarak ve temperleme işlemi yapılarak üretilen camlardır. Tasarımcıların amacına uygun şekilde serigrafik baskı ile cam yüzeyine fon ve/veya desen uygulamak mümkün olmaktadır.

TRC Emaye Duracam®, yapının içinde ve dışında kullanıma uygun bir cam türüdür.  Cephelerde kaplama camı olarak kullanılabilmekte ayrıca zengin renk ve desen seçenekleri ile dekoratif amaçlı da  uygulanabilmektedir           İMALAT.. TRC Emaye Duracam®‘lara çeşitli renklerde emaye boya  uygulanır.

Cam yüzeyine baskı, fon ve/veya desen şeklinde tek, iki veya üç baskılı olmak üzere camın aynı yüzeyine uygulanır.

TRC Emaye Duracam®‘larda çapak, rodaj, delik vb. işlemler baskı ve temperden önce yapılır, temperleme işleminden sonra herhangi başka bir işlem yapılamaz.

TRC Emaye Duracam®‘ların görüntü ve ışık geçirgenlikleri ile güneş kontrol özellikleri boyalı alanın toplam cam alanına olan orantısına göre değişir.

Düşük yoğunluklu emaye boyalarla opal görünümlü camlar elde edilebilir.

Giydirme cephelerde pencere ve parapet camları arasında görüntü bütünlüğü aranmadığında veya kontrast renkler istendiğinde TRC Emaye Duracam®,  parapet camı olarak uygun bir çözümdür.

TRC Emaye Duracam®, giydirme cephelerde baskı 2.yüzeyde olacak şekilde kullanılmalıdır.

Parapet yalıtım camı ünitelerinde, yüksek ışık geçirgenliğine sahip güneş kontrol camları söz konusu olduğunda, parapet boşluğuna ışık sızmalarından etkilenmemek ve fon görüntüsünü tamamen önlemek için yalıtım üniteleri 3. veya 4. yüzeyleri emaye boyalı olarak üretilebilir.

TRC Emaye Duracam®’ daserigrafik baskı tasarımının ve camın kullanım yerinin üreticilere bildirilmesi; minumum ve maksimum ebatlar için üreticiden bilgi alınması tavsiye edilmektedir.

Yapılarda cephe kaplama, duş kabini, kapı ve iç bölme camı ,mutfak tezgah arası,olarak kullanılabilir

TC Emaye Duracam®‘lar TS-EN 12150 Cam- Yapılarda Kullanılan- Termal Olarak Temperlenmiş, Soda Kireç Silikat Emniyet Camı” standardına uygun olarak  üretilmektedir.

SİTEMİZDEKİ BAZI ÇALIŞMALAR ÖRNEK TEŞKİL ETMEKTEDİR .

Open chat