NİLAY MERAL


“Yenilikçi, tasarımcı çizgiler ile mekanların buluşması…” 1966 yılında İstanbul;da doğdu. İlk eğitimini Kültür Kolejide tamamlamıştır. Lise yıllarında özel bir sanat merkezinde vitray cam sanatını tamamladı. Ünüverste eğitimi, İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ işletme yönetimini MARMARA GÜZELSANATLAR FAKÜLTESİ, İç Mimarlık Bölümüdür, Ünüversitede, bölümünün dışında, diğer sanat dalları ile tanışmıştır. Scule d’arte a Firenze tasarım ve resim üzerine eğitimine devam etti, MİDO MİMARLIK NAİM ARNAS OMEGA MİMARLIK EROL KATAŞ METİN KAŞO GİBİ önemli ofislerde tasarım adına proje bölümünde ve yönetim kısmında bulunmuştur. İDEA MİMARLIK TASARIM ın kuruluşu ile daha evvel ticareti ile ilgilendiği Cam sanatı olan vitray camı, tasarım projeleri ile birleştirip. Farklı çizgisi ile estetiği mekanların merdiven boşluğuna ısıcam içine sunum şeklini uygulamıştır. Bu konuda projede ilk satırda yer almış bir kişiliktir.

Firmanın 20 Yıllık Deneyimi İç Ve Dış Piyasada Önemli Isimler Arasında Yer Almasını Sağlamıştır.

İDEA MİMARLIK YAN KURULUŞU OLAN CAM İDEA 2005 yılı itibari ile atölye Bölümü işin mutfağı olan vitray cam ve cam işleme kurulmuştur.

Temiz ve zanaatkar çizgisi ile atölyemiz YAŞAR MENTEŞE İLE tanışmıştır. Referans dosyamız güçlenmiş ve donanımı artmıştır.

Open chat